Mijallkov me letër të re drejtuar Mickoskit

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoskit.

Letra është në kontekst të Kongresit të Partisë Popullore Evropiane në Hellsinki, ku partia është prezantuar më dy delegacione, njëra e udhëhequr nga Mickoski dhe tjetra nga krahu reformist, të ftuar personalisht nga kreu i PPE-së, Zhozef Doll. Në letër Mijallkov thekson se asnjë kryesi e mëparshme nuk ka përjetuar një turp të këtillë në skenën ndërkombëtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here