Mijallkov shpëtoi pa ja marrë pasaportën, në stilin “kauboj” dhe me ironi i ikë gazetarëve (VIDEO)

Ish- shefi i shërbimit sekret Sasho Mijallkov sot shpëtoi dhe se do të mbajë ende pasaportën, pasi që Gjykata Themelore Shkupi 1 refuzoi kërkesën e Prokurorisë Speciale për këtë masë, lidhur me rastin “Thesari”, ku Mijallkov është i dyshuari kryesor. Gjykatësi i lëndës e ka vlerësuarsi të pabazë kërkesën e Prokurorisë Speciale.

Në këtë rast janë të akuzuar Mijallkov dhe tre persona të tjerë të punësuar në DSK për keqpërdorim të 800 mijë eurove lidhur me furnzimin me një pajisje të përgjimeve. (INA)


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu