Mjaft me ilaçe dhe gënjeshtra të mjekut! Këtë ilaç për tiroide e keni në shtëpi

Ky lëng i shijshëm përmban shumë përbërës që nxit punën e gjëndrave  tiroide, e njëherësh është një bombë me vitamina, minerale dhe antioksidues,transmeton gazeta Kosova Sot.

. Receta përbëhet prej:

7 gota ujë të filtruar;

1 gotë lëng nga boronica e kuqe;

¼ e lugës xhenxhefil të thatë;

½ e lugës kanellë;

¼ e lugës arrëmyshku;

¾ e gotës lëng portokalli;

¼ e gotës lëng limoni.

Përgatitja:

Vloni ujin në zjarr dhe para se të vlojë shumë shtoni lëngun e boronicave të kuqe, më pas erëzat dhe e lini të vlojë në temperaturë të ulët për 20 minuta. Kur të jetë ftohur në temperaturë të dhomës, ia shtoni lëngun e portokallit dhe lëngun e limonit. Sasia është e parashikuar për një ditë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu