Moti sot

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale, ndërsa do të fryejë erë me drejtim verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tetë deri në 17 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 28 deri në 35 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 14, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 33 gradë Celsius.

UV indeksi do të arrijë 8.

Vijon periudhë e motit stabil, me diell dhe të ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura do të lëvizë nga 29 deri në 36 gradë. Të mërkurën, të enjten dhe në ditët e tjera nga fundi i ditës kryesisht në pjesët perëndimore priten reshje lokale të shiut dhe jostabilitet mesatar me ulje të lehtë të temperaturës së ditës.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu