Ndryshimet që ka pësuar timoni përgjatë 60 viteve (VIDEO)

Me ndryshimet e mëdha që kanë pësuar makinat, janë bërë edhe përpjekje të mëdha që të përmirësohet mënyra e drejtimit të veturës.

Në këtë mënyrë, që nga viti 1957 janë bërë ndryshime të mëdha edhe në timon, të cilat mund t’i shihni në videon e postuar më poshtë, transmeton Telegrafi.

Timoni me rreth druri dhe mbajtëse alumini, mbështjellja me lëkurë dhe butonat… janë disa nga ndryshimet që mund t’i vëreni. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu