OBRM-PDUKM: Spasovski të jep dorëheqje, Mijallkovi i iku para syve

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, kërkon dorëheqjen e ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski. Nga kjo parti thonë se derisa Spasovski ka përditësuar anëtarësinë e LSDM-së, Sasho Mijallkov i ka ikur para syve.

Edhe pse institucionet e kanë ditur prej të shtunën se ekziston rreziku për arratisje, MPB 24 orë nuk ka ndërmarrë asgjë. Sipas informacioneve që kanë dalë në opinion, institucionet e kanë ditur që të shtunën në orën 16 se ekziston rreziku për arratisjen e Mijallkovit, por nuk kanë ndërmarrë asgjë. Kanë pritur të kalojë gjithë dita dhe Mijallkov të arratiset”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Ata e pyesin Spasovskin se nëse e ka ditur informacionin se do të arratiset Mijallkovit, pse nuk ka ndërmarrë asgjë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu