Pacolli: Pas suksesit të Kroacisë në Botëror, Kosova dhe Shqipëria marin pjesë në Euro 2020

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, duke parë suksesin e Kroacisë në Botërorin 2018, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria do të arrijnë të luajnë në Kampionatin Evropian 2020.

Duke i uruar kroatët për kualifikimin në finale, Pacolli ka thënë se Kosova duhet të investojë më shumë në talentet që ka.

Një fitore e bukur për Kroacinë! I urojmë miqve tanë fat në finale të botërorit, ku edhe jam i ftuar mysafir. Jam i bindur se si Kosova ashtu edhe Shqipëria do të luajnë në Euro 2020. Duhet të investojmë më shumë në talentët tanë!!”, ka shkruar ai në Facebook.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here