Pendarovski do të marrë pjesë në varrimin e mbretëreshës Elizabeta e Dytë

Presidenti Stevo Pendarovski sot do të marrë pjesë në varrimin e mbretëreshës britanike Elizabeta e Dytë në Londër. Kreu i shtetit shoqërohet nga bashkëshortja e tij Elizabeta Gjorgievska.

Dje ata i bënë nderimet e fundit mbretëreshës britanike Elizabeth II.

“Bashkë me bashkëshorten time nderuam eshtrat e Mbretëreshës Elizabeth II përpara ceremonisë së varrimit. Shumë respekt për shërbimin prej dekadash ndaj popullit dhe për të qenë shembull i lidershipit, modestisë dhe bujarisë. U preftë në paqe”, ka shkruar presidenti Pendarovski në profilin e tij në Facebook.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu