Për herë të parë në historinë e Serbisë, në Parlament do të ulet një deputete me mbulesë

Për herë të parë në historinë e Parlamentit të Serbisë, do të ulet një deputete muslimane me mbulesë. Ajo është Misala Pramenkoviq nga Partia për Drejtësi dhe Pajtim që drejtohet nga hoxha i njohur i Sanxhakut, Muamer Zukorliq.

Zukorliq madje u shpreh i kënaqur nga rezultati i zgjedhjeve dhe nga fakti se nënkryetarja e Partisë znj, Pramenkoviq është deputetja e parë me mbulesë që do të ulet në Parlamentin e Serbisë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu