Rama për Artan Grubin: Është shqiptari më i mirë mes maqedonasve

Kryeministri shqiptar Edi Rama është pritur paraditen e sotme nga zëvendëskryeministri i parë i qeverisë maqedonase, Artan Grubi, dhe jo në seancën ndërqeveritare në Shkup, ai nuk kurseu fjalët lavdëruese për Grubin, transmeton InfoShqip.

Artan Grubi është shqiptari më i mirë te maqedonasit dhe maqedonasi më i mirë ndër shqiptarët, theksoi shkurt Rama në fjalimin e tij.

Më pas, kryeministri i fqinjit tonë perëndimor pati një takim edhe me kryeministrin e Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu