Regjistrohen 1.182 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.109 testime dhe janë regjistruar 1.182 raste të reja.

Prej rasteve të reja
-Shkup 544 ,
-Kumanovë 48,
-Shtip 31,
-Prilep 50,
-Tetovë 75,
-Veles 41,
-Manastir 28,
-Ohër 38,
-Kavadar 30,
-Gostivar 66,
-Gjevgjeli, 17,
-Strumicë 22,
-Kërçovë 55
-Struge 27
-Radovish 8
-Kocani 13
-Probishtip 9
-Demir Hisar 3
-Makedonski Brod 6
-Berov 4
-Ballandove 12
-Vinic 8
-Dellceve 4
-Shen Nikolle 6

Po ashtu Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 707 pacientë të shëruar
-Shkup 375 ,
-Kumanovë 33,
-Shtip 22,
-Prilep 46,
-Tetovë 53,
-Veles 29,
-Manastir 3,
-Ohër 2,
-Kavadar 17,
-Gostivar 21,
-Gjevgjeli, 17,
-Strumicë 15,
-Kërçovë 55
-Radovish 3
-Kocani 20
-Krushev 2
-Probishtip 3
-Demir Hisar 3
-Pehcev 4
-Berov 3
-Vallandove 2
-Dellceve 3
-Kratovo 3
-Shen Nikolle 9
-Kriva Pallanke 1
-Negotine 17

25 të tjerë kanë humbur jetën: 6 pacient nga Shkupi (84,77,78,66,59 vjec), 4 nga Kumanova (70,61,66,77 vjec), nje nga Shtip (72 vjec), tre nga Prilep(25,75, 71 vjec), tre nga Tetova(58,76, 59vjec), dy nga Velesi(71 dhe 88vjec), nje nga Manastiri(54 vjec), nje nga Kavadarc (66vjec), dy nga Gostivari (67 dhe 67 vjec), nje nga Strumice(71vjec), nje nga Krusheva(86 vjec).

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu