Ronaldo motivon Neymar: Kthehu shpejt dhe merr trofeun për ty dhe Brazilin

Ronaldo ishte i shpejtë për t’i qëndruar pranë Neymar, pas kritikave të reja ndaj bashkatdhetarit të tij, i cili pësoi një ndrydhje në kyçin e këmbës së djathtë në ndeshjen hapëse të Brazilit në Kupën e Botës në fitoren 2-0 ndaj Serbisë.

Si rrjedhojë, rikthimi i menjëhershëm i asit të Paris Saint-Germain për llogari të “seleção” në turne është i dyshimtë dhe shkakton acarimin e të gjithëve.

Me Ronaldon që drejtonte Brazilin. në Kupën e Botës në 2002, për të mbështetur hapur Neymarin me një postim në rrjetet sociale.

Jam i sigurt se shumica e brazilianëve ju duan dhe ju admirojnë. Talenti juaj ju ka çuar atje ku jeni dhe keni fansa në të gjithë botën. Mos dëgjoni askënd. Kthehuni shpejt në ekip dhe merrni trofeun për ju, ekipin dhe Brazilin! Kjo letër është kundër goditjeve që keni pësuar së fundmi. Brazilianët kanë nevojë për ju. Kthehu më i fortë. Më i zgjuar. I uritur për gola dhe spektakël. Ne kemi nevojë për ju”, shkruan “fenomeni”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu