Ronaldo pa arritur akoma në Torino kthehet në burim të ardhurash për Juven, çdo minutë shitet një fanelle e CR7

Ardhja e Krsitiano Ronaldos te Juventus ishte një kosto e madhe e klubit italian. Përvec çmimit të blerjes së tij Juvetnus do ti paguajë Ronaldos një pagë pre 30 milionë eurosh në sezon. Por sipas medieve italiane kjo blerja ja ka vlejtur sepse Ronaldo po bëhet një burim të ardhurash më anë të shitjeve nga fanellat.

Deri më tani në Milano një fanellë e Ronaldos po blihet për cdo minutë që kalon. Në dyqanin e Juves në Milano janë bërë radhë të gjata si dhe porositjet online kanë zënë një numër të madh për fanellat gati për tu shitur

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here