SHBA i shet Arabisë Saudite armatim me vlerë 1.15 miliard dollarë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ratifikuar marrëveshjen për shitjen e 153 tankeve, qindra pushkëve automatike dhe pajisje tjera ushtarak për Arabinë Saudite.
Kjo marrëveshja është në vlerë prej 1,15 miliard dollarë, ka njoftuar Uashingtoni, transmeton lajmi.net

“Departamenti Amerikan i Shtetit ka vendosur që ta miratojë porosinë për jashtë në Mbretërinë e Arabisë Saudite”, thuhet në njoftimin e Agjencisë Amerikane për bashkëpunim në sigurinë mbrojtëse, raporton AFP.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu