Shfaqet Hazbi Lika, a do të bëjë ndryshime BDI-ja?

Deputeti i BDI-së i cili njihet edhe si njeriu më me ndikim tek Ali Ahmeti në zonën numër gjashtë bashkë me Fatmir Deharin, është shfaqur në publik pas një kohe të gjatë. Ai mbrëmë ka qenë në pallatin e Kulturës bashkë me kryetarin e degës së Tetovës Resi Abdurahmanin, ku këta dy janë binomi i vendosëshmërisë për të gjithë degën e Tetovës, përcjell TetovaSot.

Hazbi Lika gjatë kohë nuk ka marrë pjesë në evenimentet e BDI-së që nënkupton se nuk është pajtuar në shumë raste me politikën e liderit Ali Ahmeti, ku pas ndryshimeve të kabinetit qeveritar dhe afrimit të zgjedhjeve Lika mund të kyçet në hierarkinë më të lartë të BDI-së si nënkryetarë i parë bashkë me Deharin.

Përndryshe nëse me 18 tetor prishet parlamenti atëherë zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen me 11 dhjetor të këtij viti ku sipas disa anketave BDI-ja sërish do të jetë fituese në kampin shqiptarë.

 


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu