Shpëtohen qindra persona nga përmbytjet në det, përfshirë edhe gra shtatëzëna

Mjekët pa kufi shpëtuan rreth 134 persona nga përmbytja e një anije e gomës në Detin Mesdhe. Në mesin e tyre ishin burra dhe gra nga Eritrea, Gana, Gambia, Nigeria, Senegali dhe Sudami.
Përfshirë tri gra shtatzëna dhe tre fëmijë, shkrun “Time”.transmeton InfoShqip.com.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu