Shpëtoi fëmijët shqiptarë nga Siria, gjenerali libanez negociator në lirimin e pengjeve izraelite

Pas rinisjes së luftës Izrael-Palestinë më 7 tetor, 239 persona mes tyre shumë fëmijë u morën peng. Disa pengje me negocimin e Katarit janë liruar, shumë të tjerë vijojnë të mbahet në tunelet e Hamasit.

Për lirimin e pengjeve të tjera, në procesin e negocimit, është përfshirë edhe ish drejtori sigurisë kombëtare të Libanit Gjenerali Abas Ibrahim. Annahar-News shkruan se gjenerali ndodhet për momentin jashtë vendit për negociata.

Vlen të theksohet se gjenerali libanez, Abas Ibrahim veproi në dy operacione humanitare të Shqipërisë për të shpëtuar dhe nxjerrë nga kampi Al Hol në Siri, disa gra dhe fëmijë shqiptarë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu