Shtatë yje që skuadrat i ‘përzunë’ para kohe, tani bëjnë çmendurinë për t’i transferuar

Futbolli nganjëherë nuk është i drejt me disa futbollistë.

Në lojën më të bukur në botë, futbollin, shpesh ndodh që disa futbollistë nuk mund të përshtaten në disa skuadra për shkaqe të ndryshme që i rrethojnë.

Mos ambientimi, trajneri, metodat e stërvitjes, skema e lojës, janë disa nga arsyet që disa yje i bëjnë të mbetën në hije të cilësive të tyre, shkruan Telegrafi.

Pas kësaj, e vetmja zgjidhje për ta mbetet largimi nga ajo skuadër dhe shpresa për një skuadër më të mirë, ku do të munden t’i tregonin aftësitë e tyre reale.

Yje të futbollit, si Aubameyang, Raul, Chiellini e Gullit janë larguar me ‘dhunë’ nga skuadrat e tyre apo me arsyet se ata janë të panevojshëm, ndërsa tani apo edhe me herët kanë arritur majat e futbollit, duke i bërë që ato skuadra të  ‘qajnë’ largimin e tyre. /Telegrafi/

Këtu i keni disa shembuj që Telegrafi i sjellë për ju lexues:

Pierre-Emerick Aubameyang – Milan

Jerome Boateng – Manchester City

Giorgio Chiellini – Roma

Giorgio Chiellini – Roma

Raul Gonzalez – Atletico Madrid

Ruud Gullit – Arsenal

Marcus Rashord – Manchester City


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu