Ballina Etiketimet Futboll

Etiketim: futboll

Efekti Salah, 70 simpatizantë të futbollistit konvertohen në myslimanë

Mohamed Salah është bërë një inspirim për tifozët anglez të Liverpoolit që nga transferimi i tij nga Roma në fillim të këtij sezoni. Ai po...

Rodriguez befason Messin e Ronaldon

James Rodriguez, lojtari i ri i Bayern Munichut, ka ambicie të mëdha për të ardhmen Ylli kolumbian, James Rodriguez e ka lënë Real Madridin për...

Ky lojtar mund të largohet nga Chelsea

Roman Abramovich, pronari i Chelseas, ka dhënë dritën e gjelbër për shitjen e Nemanja Maticit, për të cilin ka shprehur interesim Manchester United, shkruan...

Berat Gjimshiti bëhet me skuadër të re

Berat Gjimshiti sezonin e ri në Serie A, do ta kalojë te skuadra e Benevento. Benevento ka huazuar mbrojtësin e Kombëtares Shqiptare. Edhe pse iu bashkua...

Buffon nuk është portieri më i mirë në botë: Kjo është...

Revista e mirënjohur për statistika “Bleacher Report” ka publikuar renditjen e re të portierëve më të mirë në botë. Ka befasuar renditja e Gianluiggi Buffonit,...

Ofertë e ‘çmendur’ për Ronaldon, do të thyhet rekordi botëror

Cristiano Ronaldo pritet të largohet nga Real Madridi gjatë afatit kalimtar të verës. Portugezi i ka kumtuar këtë lajm shokëve të skuadrës, ndërsa mediat më...

Suedia fiton ndeshjen e golave të ‘çmendur’ me Francën në minutat...

Suedia ka shënuar fitore përballë Francës me rezultat 2-1. Suedezët edhe pse ishin duke humbur arritën të rikthen në kohë. Fillimisht shënoi Oliver Giroud në minutën...

Fiton Zvicra me golat e Shaqirit e Xhakës (VIDEO)

Përfaqësuesja e Zvicrës ka vazhduar serinë pozitive, duke arritur fitoren e shtatë radhazi në të gjitha garat, shkruan albinfo.ch. Zvicra mundi si mysafire Ishujt Faroe...

Finalja e Ligës së Kampioneve me vlerë mbi 1.2 miliardë euro

Vlera e futbollistëve të Real Madridit dhe Juventusit, të cilët nesër do të përballen në finalen e UEFA Ligës së Kampioneve, është 1 miliard...

Juventus – Real Madrid, formacionet e mundshme pas stërvitjeve të fundit

Juventus dhe Real Madridi i kanë përfunduar edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes së madhe finale në Ligën e Kampionëve. Juventusi pritet të startojë me...

Lajmet e fundit