Ballina Etiketimet Futboll

Etiketim: futboll

Historia e Realit në një imazh: A e dini sa tituj...

Imazhi flet gjithçka. Besa edhe mëshomë se kaq. Historia e Real Madridit janë bashkuar në stadiumin e Mileniumit të Cardiffit, ku sonte do të zhvillohet...

Futbollisti shqiptar e fiton Ligën e Kampionëve U-19 (VIDEO)

Skuadra austriake, Red Bull Salzburg është shpallur kampion në Ligën e Kampionëve për grupmoshat U-19. Red Bull Salzburg, skuadra ku luan edhe futbollisti shqiptar, Mërgim...

Ramos drejtoi gishtin lart teksa fliste me Piquen, pas kësaj qëndron...

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, e ka ngacmuar homologun e tij te Barcelona, Gerard Pique, i cili në të kaluarën është ankuar për...

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juvents, Atletico Madrid dhe Monaco kanë qenë pjesë e shortit...

Raul: Ja çfarë problemi ka Cristiano Ronaldo

Legjenda e Real Madridit, Raul Gonzales, ka gjetur problemin e Cristiano Ronaldos. Portugezi nuk po kalon një sezon të mirë. Ai ka shënuar 26...

PSG tmerron Barcelonën, shumë afër kualifikimit (VIDEO)

Paris Saint Germain ka arritur një fitore të madhe në përballje me Barcelonën. Ekipi francez ka triumfuar në ndeshjen e parë në 1/16 e finales...

Kampionia e botës në freestyle ‘turpëron’ Xhakën dhe Mustafin, i jep...

Yjet e Arsenalit, ndër ta edhe futbollistët me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, kanë qenë pjesë e një sfide interesante. Lojtarët e Arsenalit...

Granit Xhaka sërish incident, përfundon në polici; fyeu punonjësen e aeroportit

Futbollisti me orgjinë shqiptare Granit Xhaka ka qënë këto ditë në qendër të vëmendjes nga ana e tifozëve, por edhe e medias. Në ndeshjen...

Rastësi apo jo? Xhaka u ndëshkua nga i njëjti gjyqtar me...

Xhaka është larguar nga loja me të kuq, dhe sërish nga njëjti gjyqtar. Kjo është hera e dytë që Xhaka ndëshkohet me karton të kuq...

Mustafi gjen golin e parë në fitoren shokuese të Arsenalit, Xhaka...

Arsenali dhuron një ndeshje që i ka bërë të gjithë me zemër sot pasdite. "Topçinjtë" fituan në frymën e fundit ndaj Burnley-it me rezultatin...