Ballina Etiketimet Futboll

Etiketim: futboll

Mos e humbisni intervistën e Canës me ndjekësit në Instagram: Flet...

Ish­-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Lorik Cana, u ka dhuruar tifozëve të tij një kënaqësi të veçantë duke komunikuar drejtpërdrejt me ta nëpërmjet...

Po i vjen fundi futbollit që njohim: FIFA heq pozitën jashtë...

Marco van Basten ka folur për gazetën e mirënjohur gjermane sportive të Bildit. Legjenda holandeze, i cili është në krye të zhvillimit teknologjik të futbollit...

Mësohet e ardhmja e Pepes

Qendërmbrojtësi portugez, Pepe, përfundimisht nuk do të largohet nga Real Madridi. Kështu ka bërë të ditur e përditshmja portugeze “A Bola”, sipas të cilës...

Mourinho-Guardiola, lajm i papritur (FOTO)

Jose Mourinho dhe Pep Guardiola kanë nisur një duel në distancë, por këtë herë në merkato. Dy strategët e njohur synojnë që të afrojnë dy...

Cristiano Ronaldo shpallet Lojtari i Vitit 2016

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë...

​Ndeshja u ndërpre nga mjegulla, portieri ‘luajti’ 20 minuta i vetëm

Ndeshja u ndërpre në minutën e 70-të për shkak të mjegullës së madhe që mbuloi stadiumin. Por, çuditërisht, portieri i Charlton, Sam Bartram qëndroi...

Top 5 momentet më dramatike në futboll të vitit 2016 (VIDEO)

Viti 2016 ishte padyshim një vit i paharrueshëm në futboll, ku nuk munguan befasitë e mëdha. Në nivel klubesh, 2016 ishte padyshim viti i Realit,...

Këto janë përballjet në Ligën e Kampionëve

Është hedhur shorti në Ligën e Kampionëve për 1/8 e finales. Kësisoj ndeshja më interesante do të jetë ajo mes Bayern Munich dhe Arsenal. Kampioni në...

ZYRTARE/ Cristiano Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë në botë (VIDEO)

Sulmuesi i Portugalisë dhe i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është shpallur zyrtarisht futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016, çmim që ndahet...

Ndoshta nuk është goli më i bukur i Ibras në karrierë,...

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Evertonit me rezultat 1-0. Goli erdhi nga Zlatan Ibrahimovic në minutën e 43-të dhe ishte një gol mjaft...