Ballina Etiketimet Futboll

Etiketim: futboll

“Shqipëria mbi gjithçka”, urimet e veçanta të futbollistëve të kombëtares (FOTO)

Veç rezultatit pozitiv që duhet të arrijnë, ata kanë mbi supe edhe peshën e të bërit krenar të kombit të tyre. Futbollistët e ekipit...

Shaqiri në stilin e Ronaldinhos i jep leksione yllit të Watfordit...

Stoke City ka fituar me rezultat 0-1 ndaj Watfordit në Ligën Premier. Në këtë sfidë nga minuta e parë luajtën edhe dy mesfushorët shqiptar, Valon...

Kjo është arsyeja pse ‘Fly Emirates’ dhe logo nuk duket qartë...

Real Madridi e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Sporting Gijon me rezultat 2-1. Të dy golat për Los Blancos i shënoi Cristiano Ronaldi (5’...

Zidane: Ronaldo do të fitojë Topin e Artë

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane tha se Cristiano Ronaldo me tre golat e së shtunës në derbin e qytetit me Atleticon (3:0) siguroi...

“Tifozat Kuqezi” reagojnë pas letrës së FSHF-së

Disa përfaqësues të grupimit të "Tifozave Kuqezi" janë ftuar në "Neës 24" për të dhënë opinionin e tyre për bojkotin, por edhe i kanë...

Ja sa lojë do t’i mungojë Etrit Berisha Kombëtares së Shqipërisë

Etrit Berisha bëri një gjest të keq duke goditur me kokë futbollistin izraelit Zahavi. Por gjesti i pamenduar mirë nga Berisha pritet t’i kushtojë atij...

Alban Hoxha heroi i kuqezinjve, pret penalltinë ndaj Izraelit (VIDEO)

Alban Hoxha që zëvendësoi të ndëshkuarin me karton të kuq, Etrit Berishën, ka bërë pritje fantastike duke pritur penalltinë. Megjithëse tani kombëtarja ka pësuar dy...

Policia u ndalon banderolën, “Plisat” largohen nga “Elbasan Arena”

Tifozët e grupit të Prishtinës, “Plisat” nuk janë lejuar të futen në stadiumin “Elbasan Arena” për të ndjekur sfidën Shqipëri-Izrael. Tifozëve nuk u është lejuar...

Ja pse u ndëshkua me karton të kuq Gjimshiti (VIDEO)

Berat Gjimshiti ka lënë Shqipërinë me një lojtar më pak në fushë, pasi u ndëshkua me karton të kuq. Ndërhyrjen e Gjimshitit të cilën gjyqtari...

“Luftë” apo futboll? E pabesueshme ajo që po ndodh në Elbasan!...

Qyteti i Elbasanit po përgatitet për përballjen Shqipëri-Izreal, e cila në fakt është kthyer dhe si një sprovë për policinë e shtetit. 2000 forca policore...

Lajmet e fundit