Policia u ndalon banderolën, “Plisat” largohen nga “Elbasan Arena”

Tifozët e grupit të Prishtinës, “Plisat” nuk janë lejuar të futen në stadiumin “Elbasan Arena” për të ndjekur sfidën Shqipëri-Izrael.

Tifozëve nuk u është lejuar nga policia që të hyjnë në stadium me një banderolë ku shkruhej emri i tyre dhe kjo ka bërë që ata të largohen.
‘Procesi Sportiv’ ka publikuar në “Facebook” një mesazh nga një ndjekës anonim.

“pershendetje stafi procesi sportiv

ndodhem e staduimin elbasan arena duke prit fillimin e ndeshjes ,doja te ndaja me ju nje shqetesim me shume se sa ngjarje e rendomt qe ndodh me rregullat dhe policin tone

Tifo grupi nga prishtina “Plisat” nuk ju eshte lejuar te fusin ne staduim banderolen ne te cilen ishte shkruajtur vetem emri i tifogrupit

Kjo eshte nje gje e padrejte pasi tifo grupi eshte larguar nga stadiumi dhe normale nuk mund te kthehen me si me ose pa banderolen.
Faleminderit

nese postohet anonim ju lutem” thuhet në mesazhin e publikuar nga Procesi Sportiv.

Kujtojmë se ‘Plisat’ janë i vetmi grup nga Kosova që ka shprehur haptas qëndrimin e tyre për vetëm një kombëtare Shqiptare në futboll. /albeu.com/

258003


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu