Futbollisti shqiptar e fiton Ligën e Kampionëve U-19 (VIDEO)

Skuadra austriake, Red Bull Salzburg është shpallur kampion në Ligën e Kampionëve për grupmoshat U-19.

Red Bull Salzburg, skuadra ku luan edhe futbollisti shqiptar, Mërgim Berisha ka arritur të fitoj kurorën e Ligës së Kampionëve për moshat U-19.

Megjithatë, skuadra austriake ka arritur të fitojë me vështirësi nga klubit të njohur portugez, Benficës me rezultat 2-1, transmeton Telegrafi.

Vlen të theksohet se sulmuesi nga Kosova ka luajtur për gjatë 90 minutave, dhe ky titull do të jetë shumë i veçantë për të.

Berisha gjithashtu në këtë garë ka arritur të shënoi plot shtatë gola duke u radhitur i treti në listën përgjithshme të golashënuesve. /Telegrafi/


Jose Gomes Goal HD – Benfica U19 1-0 Salzburg… by football365life2


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu