Ballina Etiketimet Shqiptar

Etiketim: shqiptar

I burgosuri shqiptar rrihet brutalisht nga gardianët në burgun e Kumanovës...

I burgosuri E. Zenuni nga Kumanova është rrahur brutalisht nga gardianët në burgun Kshanje, disa kilometra nga qyteti i Kumanovës. Rasti është bërë i...

Skenari serb në Maqedoni për të provokuar luftë me shqiptarët, duhej...

Mentor Mellova/INA Kapja e agjentit serb dhe ish-zëvendëshefit të shërbimit sekret serb BIA, Goran Zhivaljeviq në sallën e Kuvendit të Maqedonisë natën e 27 prillit...

Futbollisti shqiptar e fiton Ligën e Kampionëve U-19 (VIDEO)

Skuadra austriake, Red Bull Salzburg është shpallur kampion në Ligën e Kampionëve për grupmoshat U-19. Red Bull Salzburg, skuadra ku luan edhe futbollisti shqiptar, Mërgim...

Këngëtari i njohur shqiptar në gjendje të rëndë për jetën

Këngëtari dhe kantautori i njohur Françesk Radi është shtruar në gjendje të rëndë në Qendrën Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’. Françesk Radi është paraqitur në urgjencë...

Nxënësit shqiptarë të Dollnenit drejt asimilimit, mësues maqedonas në vend të...

Nxënësit shqiptarë të shkollës fillore “Liria” të Zhitoshës së Dollnenit nuk kanë arsimtarë dhe mësues të mjaftueshëm shqiptarë, informon INA. Mbi 280 nxënësit shqiptarë të...

Deputeti shqiptar: “Kriza politike në Maqedoni përfundon vetëm nëse Gruevski dorëhiqet”

Deputeti Aldo Bumçi ka thënë sot se kriza politike në Maqedoni mund të zgjidhet vetëm nëse lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski jep dorëheqjen. Bumçi, gjatë...

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë kërkon bashkimin e...

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Fatmir Hasani, nga radhët e Partisë për Veprim Demokratik (PVD), në një intervistë ekskluzive për Gazetën...

Kushtet e Selës për tu bërë pjesë e qeverisë. Paralajmëron...

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela thotë se, u bë mirë, që Gruevskit ju pamundësua ta bëjë qeverinë e ardhshme të Maqedonisë. “Do të ishte...

I shanë shqipërinë, badigardi shqiptar kap me grushte shtetasin belg (VIDEO)

Përmes një video të publikuar nga BalkanWeb, shihet moment kur një badigard shqiptare, përfshihet në një sherr në club”Simonis” në Bruksel, me një shtetas...

Një protestues shqiptar kundër Trumpit: Budalla brina s’ka (VIDEO)

Një protestat e shumta që po zhvillohen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundër vendimit të Donald Trump për të ndaluar shkuarjen atje të...

Lajmet e fundit