Ballina Etiketimet Shqiptar

Etiketim: shqiptar

Kush është lavdrim Muhaxheri, imazhi i terroistëve shqiptarë në ISIS-it (FOTO)

Të gjithë e mbajnë mend Lavdrim Muhaxherin dhe pamjen duke ia hequr kokën një të mituri sirian. Por, kush është ai në fakt? Dikur...

Muhamet Zekiri paralajmëron kandidat shqiptar nga LSDM për kryetar komunash

Me votën për LSDM-në, shqiptarët kanë pamundësuar Gruevskin të luaj me fatin e tyre, dhe me fatin e të gjithë qytetarëve të vendit, tha...

Seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare do ta udhëheq një...

Sipas nenit 63 të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë, përbërja e sapozgjedhur e Kuvendit duhet të mblidhet në seancën konstituive më së voni 20...

Zekiri: Ta votojmë Zaevin, Ali Ahmeti s’është më shqiptar se unë

Muhamed Zekiri nuk e sheh as si disavantazh faktin që po ua kërkon votat e shqiptarëve për një subjekt politik maqedonas, i cili sa...

Një shqiptar, në mesin e 28 politikanëve që i japin formë...

Kryebashkiaku i Prishtinës, Shpend Ahmeti është përfshirë në listën vjetore të portalit informativ të Bashkimit Evropian “Politico”, si një ndër 28 njerëzit që po...

Komandanti shqiptar shtyn autoblindën e mbetur në rrugë teksa polici maqedonas...

Në një fotografi të publikuar nga “Tetova sot” të dërguar nga banorët e fshatit Radushë të Shkupit, pasqyron degradimin dhe nënçmimin e pozitës së...

Harta që gjendet në Athinë tregon se Epiri ishte i banuar...

Historiani Arben Llalla ka publikuar një hartë që është futur në debatin shqiptaro-grek. Kjo hartë gjendet në Muzeun e Athinës dhe tregon që Epiri ka...

Edhe një shqiptar tjetër largohet nga ESHS: Nuk mund ta duroja...

Me largimin të edhe një tjetër punonjësi në Entin Shtetëror të Statistikave, arrin në 21 numri i përgjithshëm i shqiptarëve të cilët për shkak...