Ballina Etiketimet Shqiptar

Etiketim: shqiptar

Deputeti i vetëm shqiptar në Serbi, kërkon që Lugina të bëhet...

Deputeti i vetëm shqiptar i Parlamentit të Serbisë, Fatmir Hasani, ka theksuar se shpreson që çështja e Luginës së Preshevës do të futet si...

Një politikan shqiptar nga Maqedonia nuk merr pjesë në inaguarimin e...

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më gjerë në botë gjithçka është në ethet e pritjes të solemnitetit me të cilën do inaguarohet...

Edhe një shqiptar bie në pranga të policisë së Kumanovës

Edhe një shqiptar ka përfunduar në pranga të policisë maqedonase. Të dielën (15.01.2017) ora 21 në vendkalimin kufitar Tabanoc gjatë kontrollit të dokumenteve është...

Presidenti Thaçi mbledhë veç e veç liderët e shqiptarëve të Maqedonisë

Prishtinë, 5 janar 2027 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Prishtinë ka takuar liderët e partive politike shqiptare në Maqedoni,...

Kasami: Misioni i Besës-ngritja, afirmimi dhe fuqizimi i identitetit shqiptar në...

Nuk kemi as edhe një interes më të vogël që të bëhemi pjesë e një qeverie që do të bëhej me politikanë të inkriminuar...

Tmerri në Stamboll/ Mes viktimave një shqiptar, dy të tjerë u...

Në mesin e viktimave dhe të plagosurve nga sulmi me armë në lokalin e natës në Stamboll ishin edhe tre persona me origjinë shqiptare....

Dy mrekullitë e para për 2017 në Itali, vijnë nga shqiptarët!

Viti i Ri 2017 duket të jetë fatsjellës, të paktën për shqiptarët që punojnë dhe jetojnë në Itali. Kjo pasi, që të dy fëmijët e...

Lorent Sahiti, fëmija i parë i lindur në Ried të Austrisë

Qyteti Ried i Austrisë ka pritur edhe banorin e parë të këtij viti e që jo rastësisht ai është një djal shqiptarë. Prindërit Sokol...

Skandaloze: Ivanovi nuk fal asnjë shqiptarë të burgosur

Presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov, sërish në këtë fundvit është treguar dorështrënguar me faljen e shqiptarëve të dënuar, njofton agjencia e lajmeve INA. Shumica e...

Erdoğan pritje me ceremoni zyrtare për homologun shqiptar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me një ceremoni shtetërore homologun e tij shqiptar, Bujar Nishani, i cili ndodhet për një vizitë...