Edhe një shqiptar bie në pranga të policisë së Kumanovës

Edhe një shqiptar ka përfunduar në pranga të policisë maqedonase. Të dielën (15.01.2017) ora 21 në vendkalimin kufitar Tabanoc gjatë kontrollit të dokumenteve është konstatuar se pasaporta e personit R.R. (33) qëllimisht është dëmtuar, në atë mënyrë që janë shqyer disa fleta të saj, shkruan Gazeta Lajm. Shtetasi shqiptar në ora 22 e 30 minuta është sjellur në Policinë e Kumanovës ku është ndalur për procedim të mëtutjeshëm. Raste të ngjashme me shtetas të Shqipërisë shënohen vazhdimisht në vendkalimet kufitare të Maqedonisë, por edhe në aeroportet në Shkup dhe Ohër.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu