Ballina Etiketimet Kumanove

Etiketim: kumanove

I burgosuri shqiptar rrihet brutalisht nga gardianët në burgun e Kumanovës...

I burgosuri E. Zenuni nga Kumanova është rrahur brutalisht nga gardianët në burgun Kshanje, disa kilometra nga qyteti i Kumanovës. Rasti është bërë i...

Mblidhen sërish ish ushtarët UÇK-së në Kumanovë

Sonte në Kumanovë është duke u zhvilluar një takim i ri me ish ushtarët e UÇK-së nga rajoni i Kumanovës dhe Likovës, ku po...

Ka përfunduar seanca e parë kundër vrasësit të Almir Aliut (VIDEO)

Përfundon seanca e parë për gjykimin e vrasjes së Almir Aliut. Orë të gjata gjykimi ditën e sotme nuk sollën përfundim konkret për vrasjen...

Zhduket një 18-vjeçare nga Llojani i Kumanovës

Një vajzë tetëmbëdhjetë vjeçare me inicialet V.K. nga fshati Lojan i Kumanovës,dje është paraqitur si e zhdukur. Sipas babait të V.K., ajo më datë 13.02.2017,...

Policia edhe sot torturoi dy pjesëtarë të Grupit të Kumanovës, ja...

Para seancës së sotme gjyqësore për rastin Lagja e Trimave, policia sërish ka maltretuar dy pjesëtarë të Grupit të Kumanovës, njoftojnë për Gazetën Lajm...

Edhe një shqiptar bie në pranga të policisë së Kumanovës

Edhe një shqiptar ka përfunduar në pranga të policisë maqedonase. Të dielën (15.01.2017) ora 21 në vendkalimin kufitar Tabanoc gjatë kontrollit të dokumenteve është...

Ambasadori Walker takon familjarët e Grupit të Kumanovës: Lagja e Trimave...

Ambasadori William Walker i cili senzibilizoi botën për masakrën e Reçakut dhe shkaktoi intervenimin e NATO-s në Kosovë, sot është takuar me familjarët e...

Dramë e armatosur në Kumanovë

Një dramë e vërtetë ka ndodhur të martën në Kumanovë. Dy persona të panjohur kanë sulmuar personin Z.S. (51) dhe komshiun e tij, L.D....

Paralajmërohen investime të reja në Spitalin e përgjithshëm të Kumanovës

Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Kumanovës, Arif Latifi sot paralajmëroi investime të reja në këtë institucion shëndetësor publik. Për sivjet është planifikuar ndërtimi...

Arrestime në Kumanovë

Policia e Kumanovës ka ngritur padi kundër S.H. (30) nga Kumanova për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer vepër penale “prodhim dhe...