Buffon nuk është portieri më i mirë në botë: Kjo është renditja e Top 10

Revista e mirënjohur për statistika “Bleacher Report” ka publikuar renditjen e re të portierëve më të mirë në botë.

Ka befasuar renditja e Gianluiggi Buffonit, cili zë vetëm vendin e katërt.

Portieri më i mirë mbetet Manuel Neuer i Bayern Munich, i ndjekur nga Jan Oblak i Atletico Madridit dhe David De Gea i Manchester Unitedit.

Top 10-shin e përfundon portieri i Real Madridit, Keylor Navas, i cili triumfoi në La Liga dhe Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Renditja e Top 10:

10. Keylor Navas, Real Madrid

9. Gianluigi Donnarumma, AC Milan

8. Hugo Lloris, Tottenham

7. Marc-Andre ter Stegen, Barcelona

6. Thibaut Courtois, Chelsea

5. Samir Handanovic, Inter

4. Gianluigi Buffon, Juventus

3. David de Gea, Manchester United

2. Jan Oblak, Atletico Madrid

1. Manuel Neuer, Bayern Munich


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu