Finalja e Ligës së Kampioneve me vlerë mbi 1.2 miliardë euro

Vlera e futbollistëve të Real Madridit dhe Juventusit, të cilët nesër do të përballen në finalen e UEFA Ligës së Kampioneve, është 1 miliard e 212 milionë euro.

Sipas të dhënave të ueb faqes gjermane Transfermarkt, vlera e parashikuar e tregut të Real Madridit është 764 milionë e 800 mijë euro, ndërsa e Juventus-it 447 milionë e 200 mijë euro.

Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo me 100 milionë euro dhe golashënuesi argjentinas i Juventusit Gonzalo Higuain me 75 milionë euro, tërheqin vëmendje si futbollistë me vlerë më të lartë.

Vlera e parashikuar e tregut të futbollistëve të Real Madridit është:

Futbollist

Vlera (euro)

Cristiano Ronaldo

100 milionë

Gareth Bale

90 milionë

Karim Benzema

60 milionë

Toni Kroos

60 milionë

James Rodriguez

50 milionë

Luka Modric

45 milionë

Alvaro Morata

40 milionë

Sergio Ramos

40 milionë

Isco

35 milionë

Raphael Varane

35 milionë

Marcelo

32 milionë

Dani Carvajal

30 milionë

Casemiro

25 milionë

Mateo Kovacic

25 milionë

Keylor Navas

18 milionë

Danilo

16 milionë

Marco Asensio

15 milionë

Lucas Vazquez

15 milionë

Nacho Fernandez

10 milionë

Fabio Coentrao

7,5 milionë

Kiko Casilla

6 milionë

Pepe

5 milionë

Mariano Diaz

5 milionë

Ruben Yanez

300 mijë

GJITHSEJ

764 milionë 800 mijë

Vlera e parashikuar e tregut të futbollistëve të Juventusit është:

Futbollist

Vlera (euro)

Gonzalo Higuain

75 milionë

Paulo Dybala

50 milionë

Leonardo Bonucci

40 milionë

Miralem Pjanic

38 milionë

Alex Sandro

30 milionë

Claudio Marchisio

28 milionë

Juan Cuadrado

25 milionë

Sami Khedira

23 milionë

Mario Mandzukic

18 milionë

Marko Pjaca

18 milionë

Daniele Rugani

17 milionë

Medhi Benatia

15 milionë

Stefano Sturaro

11,5 milionë

Kwadwo Asamoah

11 milionë

Giorgio Chiellini

10 milionë

Tomas Rincon

9 milionë

Mario Lemina

8 milionë

Dani Alves

6 milionë

Neto

6 milionë

Stephan Lichtsteiner

4 milionë

Gianluigi Buffon

2 milionë

Andrea Barzagli

2 milionë

Federico Mattiello

400 mijë

Emil Audero

300 mijë

GJITHSEJ

447 milionë 200 mijë


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu