Shtëpia e Mijallkovit, mbrëmë ku u ndalua hetuesi i Prokurorisë Speciale (VIDEO)

Kjo është shtëpia ku supozohet se jeton ish-shefi i shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov në lagjen Vodno, ku mbrëmë u ndalua një hetues i Prokurorisë Speciale, derisa po e fotografonte dhe mbikqyrte ate.

Ndalimi i tij është bërë, pasi që sigurimi i objektit ka bërë denoncimin në polici dhe në Prokurorinë Publike. Por sipas A1on, ende nuk është e qartë se përse kjo Prokurori Themelore vlerësoi se është e ndaluar xhirimi i këtij objekti. Ministri i brendshëm, Oliver Spasovski ka konfirmuar se po fotografohej shtëpia e Mijallkovit. (INA)


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu