S’ka reagim nga BDI, Osmani thotë se nuk e ka ndjekur konferencën e “Grupit të zjarrit”

I pyetur nga TV21 për pakënaqësitë ndaj punës së ekzekutivit, që dje i shfaqi në konferencë për shtyp nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti, zëdhënësi i partisë, Bujar Osmani tha se nuk e ka ndjekur konferencën e djeshme për shtyp të grupit të pakënaqur brenda BDI-së.

“Unë s’e kam ndjek, si parti s’kam ndonjë koment”, u përgjigj shkurt Osmani.

Gjatë ditës si djeshme, nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti bashkë me disa përfaqësues nga kjo parti, të të ashtuquajturit “grupi i zjarrit” dhe deputetin Kastriot Rexhepi, shprehën pakënaqësinë për punën e bashkëpartiakëve të tyre, që janë në pozita qeverisëse.

Fillimisht Mexhiti numëroi projektet e premtuara e të parealizuara të partisë së tij. Më pas hodhi akuza ndaj përfaqësuesve të BDI-së në ekzekutiv. Vlerëson se vendimet në parti i merr i zëvendëskryeministri Artan Grubi. Mexhiti duke u mbështetur në sondazhin e IRI thotë se zv/kryeministri Artan Grubi dhe kryediplomati Bujar Osmani kanë performancën më të dobët, dhe se për herë të parë opozita shqiptare ka tejkaluar Bashkimin Demokratik për Integrim në sondazhe.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu