Ballina Etiketimet Aleanca

Etiketim: aleanca

Dojçe Vele: Besa do ta ulë numrin e ministrave të BDI-së,...

Përveç “pozitave bazë negociatore”, partitë nuk i zbulojnë preferencat e tyre për resorët në kabinetin e ri qeveritar, sepse ato nuk varen vetëm nga...

Sela pro shkrirjes së “Aleancës” në një parti (VIDEO)

Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela në emisionin “Rruga drejtë…” ka deklaruar se ai dhe partia e tij janë të gatshëm të iniciojnë dhe të...

Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (VIDEO)

Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH, pjesë e koalicionit “Aleanca për...

Besa dhe Aleanca do t’ia japin nënshkrimet Zaevit për ta marrë...

Bashkimi Demokratik për Integrim i është rikthyer konsultimeve partiake lidhur me pozicionin e saj pas takimit me presidentin Ivanov. Nga partia e Ahmetit nuk...

Qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët rreth bisedimeve VMRO-BDI

Aleanca për Shqiptarët i ndjek me vëmendje të veçantë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së, me këtë rast rikujtojmë BDI-në se pjesëmarrja “pa kushte” në...

Qëndrimet e BDI-së, Lëvizjes Besa dhe Aleancës për Shqiptarët rreth temës...

Përfshirja e faktorit shqiptar në bisedimet për emrin janë njëra nga kushtet kyçe për formimin e Qeverisë së re. Në pikën e pestë të...

Analistët: Qeveri shpëtimi, ose LSDM me shqiptarët

Analistët politik thonë se formimi i Qeverisë së ardhshme do të kalojë nëpër një proces jo dhe aq të lehtë të negociatave mes partive....

Aleanca “bllok” komunikimit me partitë maqedonase?! (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët nuk komunikon me asnjë parti maqedonase për mundësinë e koalicionimeve për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela...

Ja sa kanë harxhuar për reklama BDI, Besa, Aleanca dhe partitë...

Partitë politike gjatë fushatës zgjedhore kanë harxhuar 1,5 milion euro për reklama televizive, radio dhe gazeta, raporton novatv. Deri më tash raporte deri të Komisioni...

Shasivari: Aleanca për Shqiptarët e para e lansoi idenë e bashkëpunimit...

Jeton Shasivari, profesor universitar, analist politik dhe njohës i mirë i politikës në vend në emisionin debativ politik “Çumu” ku i ftuar ishte edhe...

Lajmet e fundit