Ballina Etiketimet Ballkan

Etiketim: ballkan

Liderët e BE-së të shqetësuar me ndikimin e Rusisë në Ballkan

Liderët e Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre për “ndikimet e jashtme”, që po shkaktojnë përçarje në shtetet e Ballkanit Perëndimor, pas disa...

Serbët ekspozojnë armët e reja, thonë se do ta frikësojnë të...

Në Abu Dhabi, është hapur ekspozita e trembëdhjetë ndërkombëtare e armëve dhe pajisjeve ushtarake IDEX 2017, ku kapacitetet e tyre janë duke i ekspozuar...

Arrestimi i Haradinaj, Europa po krijon sherrin në Ballkan

Arrestimi në Francë i ish-kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, një prej heronjëve kryesor kosovar për çlirimin nga forcat serbe, ka rikthyer në...

Meteorologët paralajmërojnë dimër polar në vendet e Ballkanit

Gjykuar sipas paralajmërimeve të meteorologëve, vendet e rajonit në ditët e ardhshme do të përballën me valë të të ftohtit polar, i cili në...

Si e shohin qytetarët e Azerbajxhanit Maqedoninë, Kosovën dhe Ballkanin? (FOTO)

Shtetet shpesh kanë konflikte ndërsa qytetarët e tyre ndikohen nga marrëdhëniet zyrtare të shteteve për të krijuar mendim për qytetarët e shtetit tjetër. Në hartën...

Jankullovska nxorri kokën: Lehtë do t’ia bëjmë me indianët e Ballkanit

Muhamer Pajaziti/Iliria News Agency Jankullovska mbrëmë e nxorri kokën në rrjetet sociale, duke paralajmëruar fundin e LSDM-së dhe rilindjen e partisë të cilës i takon. E...

Aromë lufte në Ballkan, tanket pushtojnë Durrësin (FOTO)

Ndonjëherë e marrim me të qeshur dhe as vetë nuk e besojmë, e ndonjëherë e marrim më seriozisht seç duhet e na kap paniku,...

Kombet më inteligjente në botë: shqiptarët prijnë në Ballkan

Një studim i kryer në më shumë se 80 vende të botës, ka nxjerrë rezultate interesante, ndërsa ajo që është më e rëndësishme në...

Lajmet e fundit