Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: basha

Tre qytetet ku Basha do të hapë sot fushatën elektorale

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, do të hapë sot fushatën elektorale në tre qytete të tjera. Konkretisht, në orën 10.00 do të jetë në...

Tre skenaret që bëjnë Ramën ose Bashën Kryeministër në shtator

Nga Blendi Fevziu Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë? Kjo pyetje e cila ka marrë gjithnjë përgjigje në këto 27 vite me...

Rama zbulon prapaskenat: Pse i dhashë Bashës 6 ministri

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot arsyen se pse pranoi që të lidhte marrëveshje me kryetarin e opozitës, Lulzim Basha. Nga një takim me banorët...

Rama dhe Basha takim në Presidencën e Shqipërisë

Pas ftesës së Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, sot kryeministri i vendit, Edi Rama është takuar me liderin e opozitës dhe njëkohësisht kryetar i...

Qosja: Basha me zyrtarë të LDK-së furnizuan Dick Martyn me të...

Akademik Rexhep Qosja ka shkruar një tekst të gjatë për gjendjen në Shqipëri pas dështimit të pozitës dhe opozitës për të gjetur një zgjidhje...

Basha ka injoruar dhe refuzuar Gruevskin në Maltë (FOTO)

Lideri i PD-së, Lulzim Basha që ka qenë i pranishëm në Kongresin e Partive Popullore Evropiane në Malta ka injoruar liderin e VMRO-DPMNE dhe...

Basha përdor Vangjel Dulen dhe lidhjet e tij e Janullatosit, për...

"Me ardhjen e presidentit Trump nis një erë e re, jo vetëm për Amerikën por edhe për Shqipërinë”. Shprehja Lulzim Bashës, i cili mori...

Basha porosi Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë e qeverisjes maqedonase...

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri , Lulzim Basha i ka sugjeruar kryetarit të BDI-së ,Ali Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë vendimtare e...

A po ia shet Basha grekëve PD-në e Himarës?

Dega e PD-se ne bashkinë e Himarës sipas informacionit nga anëtarë të sajë ne baze është lajmëruar nga qendra se do te zhvilloje zgjedhjet...

Rama i ftoi, por Nishani dhe Basha bojkotojnë Samitin e Diasporës

Edhe pse Kryeministri Edi Rama u kishte dërguar ftesë zyrtare, si Presidenti i Republikës Bujar Nishani ashtu edhe kreu i PD Lulzim Basha, nuk...

Lajmet e fundit