Ballina Etiketimet Bdi

Etiketim: bdi

Reagon kryetari i SHGM-së Naser Selmani pas kërcënimeve nga eksponentë të...

Eksponentë të BDI-së kanë kërcënuar me jetë për të disatën herë kryetarin e shoqatës së gazetarëve në Maqedoni, Naser Selmanin, por sic theksoi ai,...

Ky pritet të jetë kandidati i BDI-së për komunën e Likovës

Krahu i UÇK-së po rikthehet fuqishëm brenda Bashkimit Demokratik për Integrim. Agjencia e lajmeve INA, duke u thirrur në burime brenda partisë së Ahmetit, mëson...

Ndarja e Ahmetit dhe Selës. Ja çfarë thotë Bujar Osmani

Ndarja e funksioneve në eshalon in e dytë dhe të tretë ka ndikuar në prishjen e raporteve mes Ali Ahmetit dhe Ziadin Selën, përcjell...

Duraku ma i forti në BDI

Sadulla Duraku tani për tani është nënkryetari më i fortë në BDI përballë nënkryetarëve të tjerë. Siç mëson INA, ai konsiderohet si njeriu më besnik...

Spahiu: Funksionarët e BDI-së më shumë vrapojnë sot pas posteve se...

Drejtori nga rradhët e BDI-së, Artin Spahiu ka rreaguar mbi ndodhitë e fundit për ndarjen e posteve ministrore dhe sekretariateve shtetërore në qeverinë e...

Teuta Arifi ja cka thote per pjesemarrjen ne Qeveri, vendimi fundit...

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi, ka konfirmuar se BDI ka vendosur që të jetë pjesë e koalicionit qeveritar të udhëhequr nga LSDM-ja. Edhe programa...

Rebelim në BDI, nuk e duan BESËN në Qeveri?!

BDI nuk e do Lëvizjen BESA që të jetë pjesë e Qeverisë. Nga kjo parti theksojnë jozyrtarisht se janë në gjendje për të siguruar...

Dojçe Vele: Besa do ta ulë numrin e ministrave të BDI-së,...

Përveç “pozitave bazë negociatore”, partitë nuk i zbulojnë preferencat e tyre për resorët në kabinetin e ri qeveritar, sepse ato nuk varen vetëm nga...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e...

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të...

Fadil Zendeli i BESËS: Asnjëherë nuk do të lejojmë të amnestohen...

“BDI është përgjegjëse për të gjiha segmentet për 11 vite që ishte në Qeveri me VMRO – DPMNE-në”

Lajmet e fundit