Ballina Etiketimet Cameria

Etiketim: cameria

“Kam futur gra lakuriq e fëmijë në furrë për t’i pjekur”,...

Fjalët e fundit të Napoleon Zervës ishin po aq të tmerrshme sa edhe masakrat e tij kundër shqiptarëve. "Po vdes i qetë se bëra atë...

Çështja çame/ Zv.ministri grek “hakmerret” ndaj Ramës: Diskuto me veten (VIDEO)

Gjatë një interviste për televizionin grek, "Star", zëvendës ministri i Mbrojtjes në vendin fqinj, Dimitris Vitsa, i pyetur për deklaratat e kryeministrit shqiptar, Edi...

30 fëmijë, nën 3 vjeç të masakruar në një shtëpi në...

Burimet historike të historianëve, dëshmitarëve okularë dhe ushtarakëve grekë janë të tejmbushura me prova dhe dëshmi të masakrës që përjetuan shqiptarët e Çamërisë. Gjithmonë...

Idrizi flet për tensionet me Greqinë: Habitem me ata që na...

Kreu i PBDNJ-së, Shpëtim Idrizi i ftuar në “Ora Neës” ka folur lidhur me debatet dhe tensionimin e marrëdhënieve me Greqinë. Ai është treguar...

Çështja çame, “Kathimerini”: Po përshkallëzohen tensionet me Tiranën

Përshkallëzohen përplasjet për Himarën dhe çështjen çame mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku më aktivët në këtë situatë janë mediat greke, që nuk lënë rast...

A duhet të shpallet pavarësia e Çamërisë në Hagë?

Arben Llalla Lexojë disa lajme se në Hagë shpallet Pavarësia e Çamërisë. Ju lutem mos e ushqeni veten me iluzione sepse Pavarësia e një shteti...

Deklarata e Hahn për çështjen çame, reagon ashpër Athina zyrtare

Vetëm pak orë pas lajmit se komisioneri i Zgjerimit të Bashkimit Europian, Johanes Hahn, renditi si çështje të diskutueshme mes Shqipërisë dhe Greqisë, edhe...

Një lajm i mirë nga BE, pranohet çështja “Çame”

Paketa e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për adresimin e çështjeve të hapura mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka marr bekimin e Komisionit Europian. Ka qenë...

Lajmet e fundit