Ballina Etiketimet Deputet

Etiketim: deputet

Misioni fisnik dhe kombëtar i deputetes Ilire Dauti

Ilire Dauti lindi në fshatin Pallçisht i Poshtëm të komunës së Bogovinës. Ishte nxënëse e shkëlqyeshme e më vonë studente e dalluar në Universitetin...

Sela lë komunën për Parlamentin

Kryetari i Strugës Ziadin Sela lëshoi kolltukun e Komunës për tu kthyer në Kuvend si deputet i Aleancës për Shqiptarët. Ai tha se në...

Zgjidhet deputet në Mqedoni, një i dënuar në Hagë për krime...

Në zgjedhjet e fundit parlamentare, nga radhët e partisë së Gruevskit doli deputet edhe një i dënuar për krime lufte kundër shqiptarëve në konfliktin...

Mesazhi i Zekës pasi u bë deputet

Pasi ka siguruar një mandat deputeti, Zeqirija Ibrahimi i BESËS në Maqedoni, ka zgjedhur t’i përcjellë një mesazh opinionit, padyshim falenderues. Por interesant në fjalët...

Ja sa deputetë mund të merrnin shqiptarët nëse Maqedonia do të...

  Sipas një simulimi, sikur Maqedonia të ishte një njësi e vetme zgjedhore, vota e shqiptarëve do llogaritej ndryshe. Pasqyra e deputetëve shqiptarë dhe partive politike në...

Dy deputetë të BDI-së pritet ti bashkohen opozitës?

Informacionet më të fundit flasin se dy deputet të BDI-së do të largohen nga BDI dhe do i bashkohen Lëvizjes Besa dhe me këtë...

Ushtarët izraelitë arrestojnë deputetin palestinez

Ushtarët izraelitë arrestuan deputetin palestinez Azzam Selheb pasi bastisën shtëpinë e tij në qytetin El-Halil në Bregun Perëndimor, raporton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë...

Dokaz: Lazim Destani bartës i listës së LSDM-së në njësinë numër...

Portali Dokaz.mk duke u thirrë burime jo të sigurta ka lajmëruar se udhëheqësia e LSDM-së është duke negociuar me shqiptarin më të pasur Lazim...

Lajmet e fundit