Ballina Etiketimet Diber

Etiketim: diber

Zaev në Dibër: Mjaft më nga ndarjet në bazë partiake dhe...

Koalicioni “Për jetë në Maqedoni” i kryesuar nga LSDM­ja sonte mbajti tubim parazgjedhor në Dibër. Para banorëve të Dibrës dhe të komunave fqinje Qendra...

Video Ekskluzive: Në momentin kur Ahmeti thotë se do t’i fitojnë...

Dibranët si duket nuk kanë mundur të dëgjojnë liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, ngase në shumë raste derisa ai po mbante fjalim ata largoheshin...

Ali Ahmeti në Dibër: Do i bie tavolinës dhe do ta...

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte ka zbarkuar në Dibër. Para të pranishmeve në tubim ka folur edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, i cili...

Dibër, fillon vaksinim kundër gripit sezonal

Në njësinë e punës në Dibër në Qendrën për shëndet publik-Ohër, në dy ditët e fundit, prej kur filloi vaksinimi kundër gripit sezonal, e...

Përgjysmohet numri i nxënësve në shkollën e mesme të Dibrës

Në shkollën e vetme të mesme në Dibër vazhdon rënia e numrit të nxënësve. Edhe këtë vit, kapaciteti pranues është plotësuar përgjysëm, kjo si...

Skandal: Pushteti nuk lejon gjuhën shqipe në Dibër

Edhe pse pjesa dërmuese e popullatës në Dibër ka qenë dhe është shqiptare dhe dygjuhësia është e garantuar me kushtetutë dhe ligje, në një...

Lajmet e fundit