Ballina Etiketimet Diber

Etiketim: diber

Alarmante, ja gjendja skandaloze e një prej rrugëve kryesore të Dibrës...

Problemi i deponisë së mbeturinave në qytetin e Dibrës, degradimi dhe djegia e saj e herëpashershme ka kohë që është një shqetësim i madh...

Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata për të përditshmen turke...

Ditëve të fundit , kryetari i Komunës së Dibrës, z.Ruzhdi Lata ndodhet për një vizitë zyrtare në Turqi, gjegjësisht në Komunën e Erenlerit, me...

Rruga Mavrovë-Dibër sot në ndërprerje për qarkullim

Komunikacioni në rrugën Mavrovë-Dibër, nga Ura “Melinçki” deri në fshatin Kosovrast i Poshtëm sot nga ora 13 deri 17 do të jetë në ndërprerje. Arsyet...

Dibër, përfaqësimi i shqiptarëve i mjerueshëm, shqipja nuk respektohet (VIDEO)

Pjesa më e madhe e të punësuarve në institucionet në Dibër janë nga komunat tjera. Kështu reagojnë nga shoqata qytetare “Një dollarë për Dibrën”...

Vetëm në Dibër nuk u hodh kryqi, nuk kishte kush ta...

Vetëm në Dibër nuk është hedhur kryqi me rastin e festës ‘Uji i bekuar’. Arsyeja e mos hedhjes është mosparaqitja e të rinjve për...

Shëtitorja e Dibrës e pa pastruar dhe shumë e rrëshqitshme, dibanët...

Javën e fundit qyteti i Dibrës është kapluar nga bora dhe i ftohti ku temperaturat kanë shkuar deri në minus 20 gradë celsius dhe...

Mësohet kush do jetë njëri nga kandidatët për kreun e Dibrës...

Zgjedhjet lokale afrojnë dhe kalkulimet për emrat kandidues vecse kanë filluar, ndërkaq, në Dibër një kandidaturë jashtë skenës politike pritet ti bashkangjitet garrës për...

Lëvizja BESA i jep ultimatum Latës për deponinë në Dibër: O...

Pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit në DIbër, kryetari aktual i komunës së Dibrës Ruzhdi Lata, doli me një deklaratë të fuqishme, ku i’u drejtohej...

Rilindje me BESË përkrahet fuqishëm nga Dibra (FOTO)

Rilindje me BESË sonte u takua me banorët e Dibrës, ku para banorëve të kësaj ane shpalosën platformën dhe programin zgjedhor, me çka u...

Zaev nga Dibra: Edhe Tirana i ka drejtuar sytë nga Maqedonia...

“Sonte Dibra e ka dërguar mesazhin më të fortë në të gjitha anët e Maqedonisë,  të bashkuar jemi, për fëmijët tanë, për jetë në...

Lajmet e fundit