Ballina Etiketimet Dygjuhesia

Etiketim: dygjuhesia

Ja si ikë Petrovski i VMRO-së kur e pyesin për dygjuhësinë...

Filip Petrovski nga VMRO-DPMNE derisa ka hyrë në selinë e VMRO-DPMNE-së ka refuzuar të jap prononcim. Ai nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve dhe...

VMRO-DPMNE dhe BDI janë marrë vesh për dygjuhësinë?!

VMRO-DPMNE dhe BDI në parim kanë harmonizuar qëndrimet rreth dygjuhësisë, bëjnë të ditur burime të ekipeve negociuese për Tv Telma. Siç mësohet marrëveshja parasheh...

Zaev paralajmëron ndryshime kushtetuese që të përmbushë kërkesën e shqiptarëve për...

Lideri i LSDM-së mbrëmë ishte pjesëmarrës në një emision debativ në TV21 Maqedoni, përballë disa analistëve shqiptarë, ku theksoi se do të ndryshojë kushtetutën...

ANALIZË/ A qëndron Muhamed Zekiri pas gjithë zërave për zyrtarizimin e...

Ditëve të fundit, një çështje që tërhoqi jo vetëm vëmendjen e opinionit publik por nxiti edhe rreagime të partive parlamentare, madje të partisë më të...

ANALIZË/ LSDM nxit rreagimin e VMRO-së për gjuhën shqipe, BDI nuk...

Propozimi i LSDM-së për shtrirjen e dygjuhësisë në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së fundmi ka hasur në rreagim nga qeveria. Burime nga...

Lajmet e fundit