Ballina Etiketimet Gjuha shqipe zyrtare

Etiketim: gjuha shqipe zyrtare

Vijojnë protestat kundër gjuhës shqipe në Maqedoni (VIDEO)

Kanë vazhduar për të 25-tën ditë me radhë protestat kundër gjuhës shqipe në Maqedoni me moton "Për Maqedoni të përbashkët". Protesta u mbajtën mbrëmë në...

Maleska: Gjuha shqipe zyrtare dhe e rregulluar me Kushtetutë

Profesoresha Mirjana Maleska theksoi se rreth deklaratave për përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare nuk duhet që të ngrenë pluhur, pasi që e...

Lajmet e fundit