Ballina Etiketimet Greqia

Etiketim: greqia

Greqia: Veprimet e Turqisë me pasoja për stabilitetin e rajonit

Të papranueshme e ka quajtur Ministria e Jashtme greke incidentin e fundit në brigjet e ishullit grek Farmakonisi, ku nga një anije patrullimi turke...

Greqia me dorë të hekurt, dëbon më shumë shqiptarë sesa afrikanë

Burime zyrtare nga policia greke bëjnë me dije se10.129 shqiptarë janë dëbuar për 2016. Edhe ky vit ka filluar me kthimin e shqiptarëve emigrant...

Shqiptari i Ushtrisë greke, që bëri shqiponjën me duar: Jam penduar,...

Mediat greke kanë publikuar një intervistë të dhënë për televizionin “Star’, me njërin prej ushtarëve shqiptarë që bëri simbolin e shqiponjës dykrenare. Ai ka kërkuar...

Atanasovski: Nuk duhet lejuar që Greqia të investoje në thellimin e...

Aleanca maqedonase e drejtuar nga kryetari Gjorgjija Xhorxh Atanasoski ka reaguar me shkrim ndaj deklaratës së ministrit të punëve të jashtme të Greqisë, Nikos...

Tensionet me Greqinë, Turqia mbështet Shqipërinë me 630 000 euro pajisje...

Shqipëria dhe Turqia kanë nënshkruar në prill të këtij viti një marrëveshje për të ndihmuar vendin tonë me trajnime dhe pajisje ushtarake. Ministria e Brendshme...

Gjermania presion Greqisë?! Kotzias pas takimit me homologun Steinmeier: Duam integrimin...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka deklaruar në Berlin se vendi i tij dëshiron të zgjidhë problemet me Shqipërinë dhe dëshiron integrimin e...

Nxehet “Mesdheu”, Turqia i përgjigjet kërcënimeve të ministrit grek (FOTO LAJM)

Deklaratat e ministrit grek të Mbrojtjes bërë nga vija kufitare mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku cilësoi si idiote deklaratat e Presidentit turk Recep Taip...

Zv/ministri grek rindez tensionet me Shqipërinë, Bushati i përgjigjet me diplomaci

Në një intervistë për televizionin grek “Star”, zv/ministri i Mbrojtjes i Greqisë, Dimitris Vitsa, reagoi lidhur me kërcënimin e presidentit turk Erdogan se do...

Greqia në alarm: Turqia ka lëshuar flotën, rrethon ishujt grekë

Sipas raportimeve në mediat greke bëhet me dije se situata në detin Egje është tensionuar pasi thuhet se disa avionë lufatarak kanë rrethuar tre...

Samiti i Diasporës, Rama: Nuk do t’i nënshtrohemi politikave të Athinës

Politika e jashtme me Greqinë ka qenë në qendër të takimit të radhës që kryeministri Rama ka zhvilluar me emigrantët shqiptarë, në kuadër të...

Lajmet e fundit