Ballina Etiketimet Halep

Etiketim: halep

Pranohet në mënyrë unanime rezoluta për Halepin në KS

Është pranuar sot me unanimitet rezoluta në Këshillin e Sigurimit (KS) pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) për monitorimin e gjendjes së civilëve...

Evakuohet vajza 7 vjeçare që i tregoi botës për masakrën në...

Bana Alabed, vajza 7 vjeçare nga lindja e Halepit e cila i tregoi botës masakrën në Halep përmes një videoje të publikuar në rrjetet...

Karadavi reagon ndaj “heshtjes” së botës islame për Halepin

Kryetari i Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë, Jusuf el-Karadavi ka reaguar ndaj “heshtjes” së botës islame ndaj tragjedisë në qytetin e Halepit në Siri,...

Vogëlushja e plagosur në Halep dhimbjen më të madhe e mban...

Merve Hamza, 12-vjeçarja në mesin e të plagosurve që u evakuua nga lindja e Halepit që është e rrethuar nga ushtria e regjimit të...

Erdogan: Si një baba më qan shpirti kur shoh gjendjen e...

Presidenti turk Erdogan në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor, zhvilluar pas takimeve kokë më kokë dhe atyre ndërmjet...

Prishet ujdia, në Aleppo ndërpriten evakuimet

Zhvendosja e civilëve dhe rebelëve në pjesën lindore të Aleppos është pezulluar nga qeveria siriane, e cila akuzon kundërshtarët e saj se kanë shkelur...

“Shtetet perëndimore heshtin për situatën në Halep”

Ish-ministri i Bujqësisë së qeverisë së Bashar al Asadit, Esead Mustafa, theksoi se ndihen të shqetësuar nga shndërrimi i Halepit në varrezë masive, duke...

Lajmet e fundit