Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

Humb jetën vajza palestineze e qëlluar me armë nga forcat izraelite

Humb jetën në spital vajza palestineze e cila ishte plagosur nga ushtarët izraelitë në qytetin Jenin të Bregut Perëndimor, i cili ndodhet nën pushtim,...

Samaritanët dhe të krishterët kundër planit izraelit për ndalimin e ezanit

Përfaqësuesit e komunitetit Samaritan dhe të krishterë në Palestinë mbështetën muslimanët dhe kritikuan ashpër nismën e Izraelit për ndalimin e thirrjes së ezanit me...

Izraeli arreston përfaqësuesin e TIKA-s në Gaza

Forcat izraelite të sigurisë kanë arrestuar përfaqësuesin e Agjencisë Turke për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Koordinim (TIKA) Muhammad Murtec për Gaza-n, raporton Anadolu Agency (AA). Shtetasi...

Izrael, ezani i ndaluar, “shofari” i lejuar

Izraeli nuk do ta përfshijë në projektligjin e njohur si "ndalesa e ezanit" tingullin e prodhuar nga instrumenti i quajtur "Shofar" për të njoftuar...

SHBA do të zhvendosë ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jeruzalem

Administrata e re amerikane planifikon që të zhvendosë ambasadën amerikane nga Izraeli në Jeruzalem. Channel 2 citon një burim anonim, sipas të cilit Shtëpia e...

Deklarata e Kerry-t, shokon Izraelin

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry paraqitur parametrat për një zgjidhje mes dy shtete në konfliktin izraelito-palestinez, duke thënë se Shtetet e Bashkuara nuk...

Izraeli mbledh përfaqësuesit e vendeve që votuan rezolutën kundër kolonive

Izraeli ka thirrur sot përfaqësuesit e vendeve që kanë mbështetur me votë në OKB një rezolutë kundër kolonive, që është kritikuar fuqishëm nga shteti...

Izraeli kthen trupat e pajetë të 7 palestinezëve

Autoritetet e Izraelit të premten vonë kanë i dorëzuar Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze trupat e pajetë të shtatë palestinezëve të vrarë nga ushtria izraelite...

Izraeli ndalon minifundin në Parlament

Ndalohet minifundi dhe rrobave të tjera të shkurta. Ky është rregulli më i ri i miratuar sot nga Parlamenti i Izraelit. Një tjetër rregullore është...

Lajmet e fundit