Ballina Etiketimet Kosova dhe serbia

Etiketim: kosova dhe serbia

Nis “luftë e ftohtë” mes Kosovës e Serbisë

Një “luftë e ftohtë” ka nisur ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Të martën, Qeveria e fqinjit verior ka “anuluar” Ligjin për “Trepçën” dhe ky është...

Vuçiç: I rëndë vendimi për telekomunikacionin në Kosovë

Ai tha se vendimi do të “peshohet dhe do të jetë gjithsesi më i miri në interes të Serbisë”. Vuçiq tha se Kosova do që...

Shtohen tensionet mes Kosovës e Serbisë

Arrestimet e ndalimet e fundit në Kosovë kanë hedhur grimca acarimi mes Kosovës e Serbisë. Paraburgimi i drejtorit të Policisë Rajonale të Mitrovicës, Nehat...

Kosova dhe Serbia kanë këtë problem serioz!

Duke u bazuar në një vizitë në Kosovë dhe Serbi, një ekspert i të drejtave të njeriut nga Kombet e Bashkuara ka kërkuar nga...

Lajmet e fundit