Ballina Etiketimet Krize

Etiketim: krize

Lëvizja Besa: Maqedonia është në krizë demokracie dhe të sigurisë (VIDEO)

Përmes një konference për shtyp, Lëvizja Besa konstaton se ”pas incidenteve të mbrëmshme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, kur huliganë të mbështetur nga...

Popovski tregon shkaqet e krizës në Maqedoni dhe rajon

Në këtë moment është vështirë që të parashikohet kur dhe në çfarë forme do të formonin qeveri ose nëse do të vendosnin në zgjedhje...

Krizë në BDI, ja kush është pro dhe kundër koalicionit me...

Akoma mbretëron paqartësi totale në rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim në lidhje me koalicionin qeverisës. Sipas burimeve të Portalit Albeu.com, pjesa më e madhe...

Petkovski: Një qeveri e re me partnerë të vjetër do ta...

Lideri i Partisë së re social demokrate (PRSD), Tito Petkovski, konsideron se Maqedonia duhët sa parë të krijojë qeveri, por pa OBRM-PDUKM-në dhe pa...

Analistët: Edhe 2017 me krizë politike në Maqedoni

Viti 2017 në aspektin politik në Maqedoni, do të jetë po aq i tensionuar sa edhe viti që lëmë pas. Analisti Nikolla Dujovski vlerëson...

Zhernovski: Gruevski kërkon shpëtim në nxitjen e një krize të re

Kryetari i komunës Qendër të Bashkisë së Shkupit, Andrej Zhernovsi, është deklaruar për fillimin e procesit gjyqësor për rastin e sulmeve ndaj tij dhe...

Kuvendi në krizën më të madhe të vendimmarrjes

Kuvendi i Kosovës aktualisht ndodhet në një prej periudhave më të vështira të funksionimit të tij, thonë analistët politik dhe përfaqësuesit e organizatave joqeveritare...

Lajmet e fundit