Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Zaev në Kuvend: Do të udhëheq qeveri reformuese

Pas pauzës 1 orëshe e cila vijoi pas fjalimit të kreut të Lidhjes Social Demokratike të Maqedonisë (LSDM), mandatarit Zoran Zaev, në Kuvendin e...

Fjalën e ka tani Ivanov, LSDM garancat e kërkuara i’a ka...

Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka kërkuar garancat se në shtet nuk do të ndodh prishja e rendit kushtetues dhe unitaritetit të shtetit me...

Zyrtare: Kriminelët që sulmuan Selën akuzohen për vrasje

Prokuroria Themelore Publike njofton se deri në këtë moment janë identifikuar dy persona të involvuar në sulmin e deputetit Ziadin Sela, gjatë ngjarjeve në...

Veljanoski nuk ia jep Xhaferit vulat e Parlamentit (VIDEO)

Kryetari i ri i Kuvendit, Talat Xhaferi, punën e tij do ta kryejë nga kabineti i tij deri sa të bëhet dorëzimi zyrtar, transmeton...

Sela në gjendje të mirë shëndetësore, në spital kanë mbetur vetëm...

Gjendja shëndetësore e kryetarit të LR-PDSH-së Ziadin Sela është stabile. Ai vazhdon të kurohet në repartin e neurokirurgjisë në klinikën e Tetovës. Drejtuesi i...

Veljanovski nuk e njeh Talat Xhaferin: Ja çka do të bëjë...

Ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski më në fund është deklaruar për ngjarjet e dhunshme që ndodhën në Parlament, pasi huliganët maqedonas sulmuan dhe rrahën e...

Zekiri: mos kishte pasur krisma nga sigurimi i Spasovskit do të...

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri sonte në Click Plus tha se në sallën e koferncës kur hynën huliganët atëherë sigurimi i Oliver Saspovskit ka...

Deputetët e VMRO-së brohorasin në Parlament: Duam zgjedhje të reja (VIDEO)

Në Parlamentin e Maqedonisë për herë të parë në histori po këndohet himni i Maqedonisë dhe këngë patrotike nga deputetët, shkruan TetovaSot. Deputetët e LSDM...

Çfarë ndodh në Kuvend? Pas takimit Ahmeti-Zaev “zhduken” deputetët e LSDM-së...

Jo zyrtarisht merret vesht se takimi Ahmeti-Zaev ka zgjatur vetëm 10 minuta dhe i njëjti është mbajtur në Kuvend. Pas këtij takimi, shkruan SHENJA, deputetët...

VMRO ngre barrikadë në Kuvend (VIDEO)

Deputetët e partisë VMRO të Nikolla Gruevskit kanë uzurpuar foltoren e Kuvendit të Maqedonisë për të penguar zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit...