Ballina Etiketimet Lajme shqip

Etiketim: lajme shqip

Alarmante, ja gjendja skandaloze e një prej rrugëve kryesore të Dibrës...

Problemi i deponisë së mbeturinave në qytetin e Dibrës, degradimi dhe djegia e saj e herëpashershme ka kohë që është një shqetësim i madh...

Gruevski: Për aq shpesh sa më thërrisni në gjyq, aq zyrë...

Aq shpesh më thërrasin në gjykatë sa që filloj të ndihem sikur vij në punë dhe të kërkoj zyrë dhe rrogë, deklaroi ish-kryeministri dhe...

A shihni diçka të gabuar në këtë fotografi? Nëna e dy...

Në shikim të parë, kjo fotografi tregon një nënë të re duke u ekspozuar ndaj rrezeve të diellit në plazh me vajzën e saj. Por,...

ASH përfundon mbëledhjen e kryesisë qëndrore, ja vendimet që u morën

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët mbajti sonte mbledhjen e saj të rregullt të udhëhequr nga kryetari i saj, Ziadin Sela. Sipas komunikatës për media,...

Spitali psikiatrik i quajtur “Koreja e Veriut”! 20 fakte e 10...

Ajo që dimë është se Koreja e Veriut keqtrajton qytetarët e saj. I ngjason Shqipërisë së kohës së diktaturës, ku njerëzit burgoseshin, internoheshin dhe...

Kriza poltike, rrezikohen pagat dhe pensionohet

Kriza politike do të shkaktojë edhe krizë buxhetore. Shteti mund të ballafaqohet me problem në kryerjen e obligimeve ndaj qytetarëve dhe ekonomisë, duke pasur...

Lëndohen pesë ushtarë të ARM-së në një aksident rrugor në pikë...

Pesë pjesëtarë të Armatës së Republikës së Maqedonisë janë lënduar në një aksident rrugor që ka ndodhur në autostradën Veles-Shkup. Siç informojnë nga MPB, aksidenti...

Më shumë se çdo gjë dhe gjithçka, tifozëve të Realit i...

Lionel Messi ngjalli luftën në La Liga për titull. E gjitha kjo pasi Barcelona fitoi ndaj Real Madridit me rezultat 2-3 në Bernabeu. Në këtë takim...

Arrestohet ish-shefi i shërbimit sekret jugosllav që ka rekrutuar politikanët shqiptar...

Dje organet e MPB-së të Malit të Zi e arestuan në ikje, ish shefin e Kundërzbulimit ushtarak të Jugosllavisë (KOS-it) Kolonelin Radovan Aleksiç. Ky person...

Lajmet e fundit